رشد مغز كودك

پرستار سالمند

پرستار كودك

پرستار بچه

پرستار نوزاد


رشد مغز كودك و راهكارهايي براي آن

رشد مغز كودك

1- انجام فعاليت ‌هاي متنوع

مغز نوزاد در زمان تولد حدود ۲۵ درصد مغز يك انسان بزرگسال است. اين رقم تا دو سالگي به ۷۵ درصد مي ‌رسد، يعني حدود سه برابر. پس به اين ترتيب رشد مغز كودك نوپا تا دو سالگي رشد خيره كننده ‌اي دارد.

بهترين كاري كه مي ‌توان براي سرعت بخشيدن و تقويت رشد مغزي كودك انجام داد قرار دادن كودك در معرض انواع مختلف و متنوعي از فعاليت‌ ها است. همچنين بايد توجه داشت كه در اين كار نبايد زياده ‌روي كرد، بلكه بايد بر روي فعاليت ‌هاي ساده تمركز كرد.

2- محدوديت در تماشاي تلويزيون

صرف كردن زمان زياد پاي تلويزيون و… باعث ضعيف شدن عملكرد آكادميك (علمي) شده و كودك زمان كمتري را صرف بازي ‌هاي خلاقانه مي ‌كند كه چاقي، پرخاشگري، مشكلات خواب و ناهنجاري ‌هاي رفتاري از پيامد هاي آن است. همچنين گذراندن ساعات طولاني پاي تلويزيون و…، يعني تعامل (ارتباط متقابل) كمتر بين والدين (پدر و مادر) و كودك در صورتي كه اين تعاملات و ارتباطات براي رشد كودك بسيار اهميت دارد.

3- يادگيري و نواختن موسيقي

موسيقي با قدرت زيادي روي سطح هوشياري افراد اثر مي ‌گذارد. اگر به شيوه ‌‌اي صحيح موسيقي را وارد زندگي خود كنيد، مي‌توانيد از اثرات مثبت آن در زندگي روي خود و كودكتان بهره‌مند شويد. اگر شما تصميم داريد كه فرزندتان نواختن يك ساز را ياد بگيرد، نيازي نيست تا 8-7 سالگي او صبر كنيد و آنگاه او را به كلاس بفرستيد، مغز كودكان هميشه آماده دريافت اطلاعات جديد است. آنها آمادگي يادگيري موسيقي از سنين كم را دارند. بسياري از كودكان 4 يا 5 ساله، عاشق ساختن يك آهنگ، خواندن و نواختن ساز‌هاي ساده هستند.

موسيقي به ‌عنوان يك بخش مهم از زندگي به رشد مغز كودك كمك مي ‌كند تا مهارت‌ هاي خلاقانه و گروهي در كودكان پرورش پيدا كند و در آينده ‌اي نزديك، او به فردي كامل از نظر اعتماد به نفس، اراده، اجتماعي بودن و… تبديل شود.

4- خواندن كتاب

پدر و مادر بايد كتاب خواندن را از سنين بسيار پايين براي كودك خود شروع كنند و كتاب خواندن را تبديل به يك عادت پيش از خواب نماييد و هر چيزي كه براي فرزندتان لذت‌ بخش است، برايش بخوانيد. كودك خردسال حتي شايد معني كلمات را درك نكند، اما اين را خوب مي ‌فهمد كه والدين از كتاب و مجلات، اطلاعات و دانش كسب مي‌ كنند، در نتيجه او هم به كتاب و مطالعه علاقه‌مند خواهد شد.

كتاب خواندن براي كودكان باعث ايجاد تفاوت ‌هايي در فعاليت مغز آنها مي ‌شود و به يادگيري زبان و مهارت‌ هاي سوادآموزي او كمك خواهد كرد.

5- تغذيه مناسب و سالم

رشد كودك نياز به تغذيه‌ مناسب دارد كه نه فقط براي جسمش بلكه براي رشد ذهني او نيز ضروري است.

رشد مغز در دوران كودكي بيشتر از سال‌ هاي ديگر زندگي است و هر چقدر در اين دوران به خوردني ‌ها و همين طور مهارت ‌هاي ذهني و فكري توجه شود در سال ‌هاي آينده فرد مي ‌تواند از مغز خود استفاده بهتري نمايد. انواع ويتامين ‌ها و املاح معدني مي‌ تواند به رشد مغز و برقراري اتصالات شبكه عصبي مغز كمك بيشتري نمايد. در اين بين ويتامين‌ هاي گروه B براي رشد بافت مغز بسيار ضروري است. برخي مواد غذايي كه براي رشد مغز كودك مفيد است، مانند غلات كامل، تخم مرغ، گوشت كم چرب، مغز آجيل مانند پسته و بادام و…

6- تغذيه نوزاد با شير مادر

شير مادر براي نوزاد يك ضرورت است كه علاوه بر ساختن سيستم ايمني او، براي رشد مغزش هم مناسب است. چربي و كلسترول موجود در شير مادر، رشد مغز كودك را تضمين مي‌ كند. تغذيه نوزاد با شير مادر كه بدين ترتيب مغذي ‌ترين (داراي ارزش غذايي) مواد غذايي به نوزاد رسيده است و به رشد بهتر مغز او كمك زيادي مي‌كند. بر اساس مطالعاتي كه در دانشگاه ‌هاي مختلف جهان انجام شده است، تغذيه نوزاد با شير مادر با افزايش ضريب هوشي نوزاد ارتباط مستقيمي دارد.

7- حذف خوراكي ‌هاي كافئين‌ دار

كافئين در نوشابه‌ هاي انرژي ‌زا، نوشابه ‌هاي غيرالكلي و آدامس ‌ها وجود دارد. كافئين زياد مي ‌تواند رشد مغز كودك را تحت تأثير منفي قرار دهد و شكل‌گيري ارتباطات كليدي در مغز را بر هم زند و مختل نمايد. همچنين كافئين روي نشانگرهاي ساختاري و رفتاري بلوغ مغز اثر مي ‌گذارد.

8- صحبت كردن با كودك در فاصله نزديك

هر چند اين كار به ظاهر ساده به نظر مي ‌رسد، اما تأثير زيادي در تقويت سيستم شناخت مغزي نوزاد دارد. او بهتر مي ‌تواند شما را ببيند و ارتباط مناسب ‌تري برقرار نمايد.

9- سيگار كشيدن در دوران بارداري ممنوع

اگر مي‌ خواهيد كودك ‌تان قبل از تولدش، رشد جسمي و مغزي خوبي داشته باشد اصلا ًنبايد سيگار بكشيد و در معرض دود سيگار هم قرار نگيريد. سيگار، اولين دليل پيامد هاي ناخوشايند براي نوزدان است. مواد شيميايي مضر و زيان‌ آور موجود در دود سيگار مي ‌توانند اثرات مخربي بر مغز كودك متولد نشده‌ بگذارند. اگر در دوران بارداري سيگار بكشيد، مواد سمي وارد جريان خون‌تان شده و تنها منبع تغذيه‌ و اكسيژن جنين‌تان مسموم خواهد شد. بچه ‌هايي كه والدين‌ شان سيگار مي ‌كشند، تغييراتي در ساختار و عملكرد مغزشان ايجاد شده كه باعث به وجود آمدن اختلالات يادگيري، ناهنجاري ‌هاي رفتاري و ضريب هوشي نسبتاً پايين در اين كودكان خواهد شد.

10- ورزش كردن

ورزش و فعاليت‌ هاي بدني منظم، يك راه ساده، اما بسيار مهم براي رشد مغز كودك در سنين اوليه‌ او مي ‌باشد. ورزش كردن باعث تقويت حافظه و بهبود قابليت ‌هاي يادگيري شده و خطر ضعف‌ هاي شناختي و زوال عقل (آلزايمر) را در مراحل بعدي زندگي كاهش مي ‌دهد.

همچنين ورزش به جريان خون و اكسيژن ‌رساني به مغز كمك مي ‌كند، در نتيجه اعصاب، عملكرد بهتري داشته و كودك از سلامت جسمي و روحي و ادراكي بهتري برخوردار خواهد شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اگهي رايگان | ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۱:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پرستار كودك در منزل

به شخصي كه در امر نگهداري كودك به مادر كمك و همراهي مي دهد، پرستار كودك يا پرستار بچه گفته مي شود. پرستار كودك در منزل به امروز آموزشي و امور نگهداري ميپردازد ...
امروز با افزايش تعداد زنان شاغل در ايران،  مراكز نگهداري از كودكان زيادي اعم از مهد كودك ها و مراكر خدمات پرستاري( پرستاران كودك ) در كشور ايجاد شده است. اين مراكز در ساعاتي كه مادران سركار يا بيرون منزل هستند يا به هر دليلي نمي توانند در كنار فرزندانشان باشند، به مراقبت از فرزند آن‌ها مي‌پردازد.


برخي از مادران شاغل ترجيح مي دهند كه به جاي گذاشتن فرزند خود در مهدكودك، پرستاري را استخدام كنند كه در خانه از او مراقبت كند. حتي در برخي موارد پرستار كودك به صورت شبانه روزي به نگهداري از كودك مي پردازد.
 
پرستار كودك در منزل معمولا در خانه هاي شخصي از كودكان آنها مراقبت مي كند. همچنين هر پرستار كودك، بسته به سن و تعداد كودكان خانواده، مسئوليت‌هاي متفاوتي را بر عهده خواهد داشت.مثلا براي نوزاد، پرستار بايد به موقع به او غذا بدهد، پوشك او را تعويض و به ميزان لازم او را بخواباند تا استراحت كند. ولي وقتي از كودك 5 سال به بالا مراقبت مي كند، دركنار غذا دادن، تعويض لباس و خواباندن، بايد با او بازي كرده و به كودك آموزش هاي لازم راهم بدهد.

زماني كه يك پرستار كودك در منزل شروع به كار مي‌كند، در وهله‌ي اول بايد عاشق بچه‌ها بوده و از نگهداري و بازي با كودكان نهايت لذت را ببرد. همچنين بايد مهربان، صبور، با حوصله و تا حدي شوخ طبع نيز باشد تا كودك از گذراندن زمان خود با او لذت ببرد. خلاقيت و توانايي در انجام فعاليت‌هاي جالب و جذاب براي بچه از ديگر خصوصياتي است كه يك پرستار بچه بايد داشته باشد.

الزاما براي پرستار كودك بودن نياز به مدرك خاصي نيست، ولي برخي از كارفرمايان و دفاتر كاريابي، استفاده از افراد با گواهينامه‌ي مرتبط را ترجيج مي‌دهند. اين امر بيشتر از اين جهت است كه مي‌خواهند پرستار كودك علاوه بر توانايي‌هاي عملي، دوره‌هاي تئوري را نيز گذرانده باشد.

پرستار بچه در خانه هاي شخصي افراد كار مي كند و ساعت كاري او بين چند ساعت در روز تا تمام وقت متغير است. همچنين ممكن است گاهي پرستار با افراد خانواده كودك زندگي كند.
 
در ادامه اطلاعات كاملي در مورد وظايف، دانش و مهارت مورد نياز، تحصيلات لازم، نحوه ورود به شغل، بازار كار آن و ميزان درآمد يك پرستار كودك ارائه داده خواهد شد.

وظايف پرستار كودك

پرستار كودك بايد مراقب نوزاد ها و كودكان باشد و وظايف زير را هم بر عهده داشته باشد.

لباس پوشاندن

غذا دادن

حمام كردن

تعويض پوشك

همانطور كه در بالا اشاره شد، نگهداري و مراقت از كودكان بزرگتر نيازمند آموزش نيز مي باشد. همچنين گردش و تفريح نيز براي كودكاني كه در سن 5 به بالا قرار دارند امري ضروري به حساب مي‌آيد. پرستار كودك گاهي به مادراني كه تازه زايمان كرده‌اند در نگهرادي نوزادشان تا مدت كوتاهي كم مي‌كند تا مادر از به حالت جسماني معمول خود بازگردد.

امروزه پرستار كودك در منزل و پرستار سالمند در منزل يكي از نيازهاي اصلي خانواده ها تبديل شده است، چرا كه با افزايش دغدغه هاي كاري افراد خانواده و درگير شدن اكثر اعضا با كارهاي خارج خانه عملا مراقبت از سالمند و مراقبت از كودك براي اعضاي خانواده مقدور نمي باشد.

مركز خدمات پرستاري آسانيسم، يكي از معتبر ترين مراكز پرستاري تهران مي باشد كه به صورت تخصصي بر روي ارائه خدمات پرستار كودك در منزل و پرستار سالمند در منزل فعاليت مي نمايد و با كادري مجرب و تعهد كاري بالا در خدمت رساني به شما عزيزان حاضر مي باشد، اگر به دنبال مشاوره براي استخدام يك پرستار براي كودك يا سالمند خود مي‌گرديد، با ما تماس حاصل نماييد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اگهي رايگان | ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۸:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

وكيل تخصصي معاملات ملكي

وكيل ملكي

نماينده قانوني ملكي به وكيلي مي‌گويند كه در مورد دعاوي ملكي تخصص داشته باشد و از معيارهاي تشخيص يك نماينده قانوني عالي داشتن تجربه او است . همينطور دعاوي ملكي يك تيتر براي گروه اي از دعاوي مي‌باشد كه به طوري به زمينه رابطه دربين بودجه غير منقول و آدم داراي ربط است . اموال غير منقول به اموالي ميگويند كه قابليت و امكان جابجا كردن و نقل مكان ندارد مانند منزل , زمين و … .

وكيل امور ملكي

وكيل امور ملكي

ضابطه دولتي ملك در نوع اموال غير منقول قرار گرفته است و به خاطر نداشتن ثبات بها ملك و سودآوري بالاي ملك و املاك مدام با بحران همراه بوده است بحران هايي كه در‌اين موردها موجود است مرتبط با تقسيم املاك مشاع , كسب درآمد از املاك , محافظت املاك مقابل تعدي به آنان و تمام موردها رسمي و حقوقي مرتبط با املاك مي‌باشد . براين اساس ضروري بودن وجود نماينده قانوني ملكي مسلط به دعاوي مرتبط با ملك و املاك مشخص و معلوم مي شود .

براي اطلاعات بيشتر از اجراي درخواست وكيل ملكي و روند پيگيري آن به لينك زير مراجعه كنيد .

منظور ما از وكيل ملكي ، وكيلي است كه در زمينه پرونده هاي ملكي تجربه بيشتري داشته و در زمينه پرونده هاي ملكي اطلاعات زيادي دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اگهي رايگان | ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۰:۵۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

طرح‌هاي بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده شهري و اقامتگاه‌هاي غيررسمي

طرح‌هاي بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده شهري و اقامتگاه‌هاي غيررسمي

بر اساس ماده ۴۲ آيين‌نامه اجرايي قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن مصوب 1387، به منظور سرعت بخشيدن در اجراي طرح‌هاي بهسازي، نوسازي و توانمندسازي بافت‌هاي فرسوده شهري و سكونتگاه‌هاي غيررسمي و به منظور تحقق مديريت هماهنگ، اقدامات زير انجام مي‌شود:

1- دفاتر خدمات نوسازي محدوده‌ها و محلات مورد نظر توسط بخش غيردولتي تحت نظارت شهرداري‌ها تشكيل مي‌شود. ساز و كار تشكيل، شرح خدمات، قوانين و ضوابط مربوط، ظرف دو ماه از ابلاغ اين آيين‌نامه توسط وزارتخانه‌هاي مسكن و شهرسازي و كشور تهيه و اعلام مي‌شود. در طول دوران نوسازي كليه دستگاه‌هاي اجرايي مي‌توانند اختيارات خود را به دفاتر خدمات نوسازي واگذار نمايند.

2- حق‌الامتياز آب، برق، گاز، تلفن و مانند آن در محدوده‌هاي مربوط پس از نوسازي و بدون دريافت حق نگهداري محفوظ بوده و دستگاه‌هاي مربوطه بايد در اولين فرصت نسبت به برقراري و تأمين خدمات مورد نياز و مازاد بر (اضافه بر) وضع قبل از نوسازي اقدام كنند.

3- ادارات ثبت اسناد و املاك با اولويت و خارج از نوبت نسبت به انجام امور ثبتي مربوط به تجميع، تفكيك و افراز (تقسيم مال مشترك) و صدور اسناد و مانند آن اقدام مي‌كنند.

4- هزينه‌هاي بخش غيردولتي در جهت تأمين خدمات و فضاهاي عمومي، فرهنگي و مذهبي در اين مناطق به عنوان هزينه‌هاي قابل قبول مالياتي موديان (پرداخت كنندگان) خواهد بود.

اقدامات تأمين زمين و بهره‌برداري از ظرفيت‌هاي جديد

بر اساس ماده ۴۳ آيين‌نامه اجرايي قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن مصوب 1387، وزارت مسكن و شهرسازي با هدف تأمين زمين و بهره‌برداري از ظرفيت هاي جديد حاصل از بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده شهري و سكونتگاه‌هاي غيررسمي و توليد و عرضه مسكن توسط بخش غيردولتي به ميزان سهم برنامه‌هاي پيش‌بيني شده در بافت‌هاي مذكور (ياد شده) به شرح زير حمايت مي‌كند:

1- كليه زمين هاي واقع در محدوده بافت‌هاي فرسوده شهري و سكونتگاه‌هاي غيررسمي متعلق به وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتي و شركت‌هاي دولتي كه ۱۰۰% سهام آنها متعلق به دولت مي‌باشد، براي حمايت از اين امر اختصاص مي‌يابد.

2- براي اجراي پروژه‌هاي الگوي نوسازي در احداث و ساخت مسكن از محل اراضي و زمين‌هاي بند (۱) ماده 43 اين آيين‌نامه و اراضي (زمين‌ها) در اختيار، واگذاري زمين به شكل فروش به قيمت كارشناسي روز بر اساس اعلام كارشناس رسمي با تقسيط حداكثر پنج سال يا به شكل اجاره بلندمدت و يا به شكل اجاره به شرط تمليك (مالكيت) به مجريان طرح‌ها و متقاضيان داراي شرايط بر اساس دستورالعملي كه توسط وزارت مسكن و شهرسازي ابلاغ خواهد شد، صورت مي‌گيرد.

 وكيل ملكي


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اگهي رايگان | ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۵:۴۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مرجع معرفي متقاضيان مسكن

مرجع معرفي متقاضيان مسكن

* بر اساس ماده ۳۵ آيين‌نامه اجرايي قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن مصوب 1387، مرجع معرفي متقاضيان و درخواست كنندگان مسكن شهري در شهرهاي بالاي بيست و پنج هزار نفر جمعيت، سازمان مسكن و شهرسازي استان مي‌باشد.

* مرجع معرفي متقاضيان مسكن روستايي و شهري در شهرهاي با جمعيت بيست و پنج هزار نفر و كمتر، بنياد مسكن انقلاب اسلامي مي‌باشد.

* نكته: همچنين معرفي براي پرداخت تسهيلات (امكانات) ساخت و پذيرش مدارك از سوي بانك، بعد از اخذ و دريافت پروانه صورت خواهد گرفت.

* بر اساس تبصره ۱ ماده 35 آيين‌نامه اجرايي قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن مصوب 1387، در صورتي كه متقاضيان ساخت مسكن، تعاوني‌هاي مسكن باشند تعاوني مربوط بايد از طرف اداره كل تعاون به سازمان مسكن و شهرسازي استان معرفي گردد.

* بر اساس تبصره ۲ ماده 35 آيين‌نامه اجرايي اين قانون در صورتي كه متقاضيان ساخت مسكن در محدوده مصوب بافت‌هاي فرسوده شهري باشند، مرجع معرفي، بر اساس دستورالعمل ابلاغي شركت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران مي‌باشد.

نحوه‌ي پرداخت تسهيلات در دوره‌ي ساخت مسكن

بر اساس ماده ۳۶ آيين‌نامه اجرايي قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن مصوب 1387، پرداخت تسهيلات دوره ساخت، متناسب با پيشرفت فيزيكي پروژه در مراحل زير انجام مي‌گردد:

1- قسط اول: معادل ۴0% تسهيلات، پس از پايان مرحله پي و فونداسيون ساختمان

2- قسط دوم: معادل ۴۰% تسهيلات، پس از تكميل سقف آخر

3- قسط سوم: معادل ۲۰% تسهيلات، پس از پايان مرحله‌ي سفت‌كاري

* بر اساس تبصره ۱ ماده 36 آيين‌نامه اجرايي اين قانون، تسهيلات به صورت مشاركت مدني پرداخت مي‌گردد و مدت آن براي احداث و ساخت واحدهاي مسكوني 18 ماه است كه در صورت توافق اركان اعتباري بانك، براي يك سال ديگر قابل تمديد است.

* بر اساس تبصره ۲ ماده 36 آيين‌نامه اجرايي اين قانون، پس از پايان دوره مشاركت مدني، بانك سهم‌الشركه خود در هر واحد را به خريداران داراي شرايط در قالب فروش اقساطي براي مدت باقيمانده (از مجموع دوران فروش اقساطي و مشاركت مدني) و بر اساس توان بازپرداخت آنان به صورت پلكاني يا يكنواخت، تقسيط مي‌كند.

* مجموع دوران مشاركت مدني و فروش اقساطي، 15 سال تمام و مجموع مبلغ فروش اقساطي هر واحد به خريداران داراي شرايط حداكثر معادل سقف مبلغ فروش اقساطي هر واحد مصوب شوراي پول و اعتبار مي‌باشد.

 وكيل ملكي


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اگهي رايگان | ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۵:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |