ويژگي‌هاي يك پرستار نوزاد و پرستار بچه چيست؟

ويژگي‌هاي يك پرستار نوزاد و پرستار بچه چيست؟

***

پرستار بچه اين روزها يكي از بزرگترين دغدغه هاي خانواده هايي هستند كه مادران شاغل دارند.
دلايل زيادي وجود دارد كه مادرها ترجيح مي‌دهند پس از تولد نوزاد ، از آنها مراقبت‌هاي حرفه‌اي بعد از زايمان به عمل بيايد. تمايل براي زير نظر يك متخصص بودن و داشتن پرستار نوزاد و كسي كه بتواند در منزل مراقبت شما و نوزادتان باشد همچنين نگه داريهاي حرفه‌اي بعد از زايمان مي‌تواند به طور چشمگيري به خوشايندتر كردن تجربه شما كمك كند.

اگر زايمان شما سزارين بوده است و يا با افسردگي پس از زايمان دست‌ و پنجه نرم مي‌كنيد، احتمالا شنيده‌ايد كه پرستار بچه و نوزاد مي‌تواند به بهبودي شما كمك كند.

براي خانواده‌هاي پرجمعيت و چندفرزنده، داشتن كسي كه بتواند در امور نوزاد جديد كمك‌ تان كنيد هميشه مفيد است، به ويژه اگر اين شخص در پرستاري از نوزاد در منزل با تجربه باشد!

يك پرستار بچه يا پرستار نوزاد شبانه مي‌تواند بهترين گزينه در اين زمينه باشد. افرادي كه تحت اين عناوين كار مي‌كنند در مراقبت از نوزادان تخصص دارند. شما مي‌توانيد از آنها انتظار داشته باشيد كه به طور كامل از بچه شما پرستاري كنند. اگر به استراحت نياز دارد و يا مسئوليت‌هاي مازاد براي انجام دادن داريد، مي‌توانيد وظايف مربوط به نوزاد خود را به پرستار شبانه يا پرستار بچه بسپريد.
اگر هدف‌تان اين است كه شخص ديگري مراقب نوزادتان باشد، يك پرستار نوزاد يا يك پرستار بچه حرفه اي شبانه مي‌تواند گزينه‌ي مناسبي براي شما باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اگهي رايگان | ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پرستار كودكامروزه به دليل اشتغال مادران و كمبود وقت والدين جهت مراقبت و نگهداري كودكشان اين مسئوليت را بر عهده پرستار كودك مي سپارند. خدمات پرستاري كودك مي تواند هم به صورت شبانه روزي و هم به صورت روزانه باشد. اين خدمات شامل امور مراقبت و نگهداري از كودك ، تامين نيازهاي اوليه كودك يعني خدمات بهداشتي و تغذيه كودك مي باشد.

پرستاران كودك اسيست هوم با گذراندن دوره هاي كودكيار – مادريار توانايي لازم در جهت تربيت كودكان و نحوه برخورد با آنها را دارا هستند. والدين هنگام انتخاب پرستار كودك بايد توجه كنند كه همواره از پرستارهايي كه در زمينه كودكياري يا روانشناسي كودك تحصيل كرده اند يا دوره ديده اند براي مراقبت و نگهداري از فرزندشان استفاده كنند، بنابراين بهتر است كه بجاي استفاده از يك پرستار كودك معمولي از پرستاران آموزش ديده و آشنا به امور كودكياري و مراقبت از كودك استفاده نمايند كه اسيست هوم اين امكان را براي شما فراهم مي آورد، كافي است درخواست خود را ثبت كنيد يا جهت مشاوره با كارشناسان ما تماس حاصل نماييد. از پرستاري كودك بيشتر بدانيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط اگهي رايگان | ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵:۲۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پرستار سالمند

طي ساليان گذشته با زياد شدن تعداد دختران شاغل در ايران، نياز به پرستار سالمند در كشور ما نيز افزايش پيدا كرده است. از همين رو نيز موسسه‌هاي مختلفي اقدام به فعاليت در اين زمينه نموده و سعي كرده‌اند پرستاراني به بهترين نحوه تعليم داده و آن‌ها را براي خدمت‌رساني به خانواده‌ها و سالمندانشان آماده كنند. در اين بين موسسه خدمات پرستاري آسانيسم نيز فعاليت خود را آغاز نموده و علاوه بر استخدام بهترين و كار بلدترين پرستاران، سعي كرده تا با ارائه ارزان‌ترين قيمت‌ها، استفاده از پرستار سالمند را براي هر خانواده‌اي ممكن كند.

انتخاب پرستار سالمند چه فاكتورهايي دارد؟

 • آيا پرستار سالمند دوره‌هاي لازم را گذرانده است؟
 • پرستار سالمند تا چه مقدار نسبت به وظايف و اهميت حرفه‌ي خود آگاهي دارد؟
 • آيا مراكزي كه پرستار را ارسال نموده‌اند قابل اعتماد هستند؟
 • آيا مركز ارائه خدمات پرستاري، دسترسي 24 ساعته به پشتيبان پرستار را براي شما فراهم مي‌كند؟
 • آيا پرستار بيمار اعزامي رفتار اجتماعي و قابل قبولي دارد؟

پرستاران و مراقبين فرشتگاني هستند كه در اوج رنج، بيماري و نياز، به سالمند يا بيمار خود كمك رساني كرده و دست آن‌ها را مي‌گيرند. شغل پرستاري به قدري ازاهميت بالا برخوردا است كه رسول اكرم اسلام (ص) نيز در مورد اين شغل چنين فرموده است: «هر كسي يك شبانه روز از فردي پرستاري كند خداوند او را همراه و يار ابراهيم خليل ميگرداند.»

با توجه به افزايش طول عمر اسنان‌ها در قرن 21، تعداد سالمندان افزايش يافته و نيازهاي اجتماعي، رفاهي و مراقبتي آنان نيز نسبت به گذشته بسيار تغيير كرده است. يكي از اين نيازها، مراقبت و پرستاري است كه بايد به نحوي شايسته انجام بگيرد. پرستاران با شب بيداري و مراقبت 24 ساعته از عزيزان شما، از سلامت جسمي و روحي آن‌ها اطمينان حاصل مي‌كنند.

پرستار سالمند در منزل

پرستاران سالمند موسسه خدمات پرستاري آسانيسم داراي مهارت بسيار بالايي هستند. براي نمونه مي‌توان از تعدادي از كارهايي كه توسط آن‌ها انجام مي‌شود به شرح زير نام برد:

 1. مراقبت و نگهداري از سالمند بيمار
 2. برنامه‌ريزي درماني و دادن دارو به بيمار و سالمند
 3. تهيه غذاي مناسب و دادن آن به سالمند
 4. توجه به امورات رفاهي و گردشگري سالمند (اين امر تنها با اجازه كتبي خانواده صورت مي‌پذيرد.)
 5. انجام كارهاي مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت (نظير مرور خاطرات، خواندن كتاب، حل جدول و ...)
 6. همراهي و پرستاري از سالمند در خارج از منزل
 7. انجام امور اداري و مالي سالمند (اين امر تنها با با اجازه كتبي خانواده صورت مي‌پذيرد.)
 8. رسيدگي به نظافت و استحمام سالمند و محيط منزل
 9. تعويض لباس و رسيدگي به وضع ظاهري سالمند
 10. نظارت بر فشار خون يا قند خون سالمند

ادامه مطلب
نوشته شده توسط اگهي رايگان | ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳:۱۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |